2022-05-31

Šią savaitę SMK vyks Tarptautinė FEST istorijų pasakojimo Europos Federacijos konferencija

FEST (The Federation of European Storytelling), tai istorijų pasakojimo Europos Federacija, kurioje susivienija organizacijos ir asociacijos, gyvuojančios žodinio pasakojimo srityje. FEST skatina idėjų ir bendradarbiavimo mobilumą Europoje ir aplink, siūlant dalijimosi, mokymosi, propagavimo ir santykių kūrimo mechanizmus, pasitelkiant žodinių istorijų pasakojimo galią.

Šiais metais, pirmą kartą Lietuvoje, birželio 1 – 4 dienomis FEST konferencija vyks Vilniuje, Socialinių Mokslų Kolegijoje (SMK). SMK didžiuojasi galėdami organizuoti šią konferenciją, kurioje pranešimus skaitys ir dirbtuves moderuos taip pat ir SMK dėstytojai Dr. Giedrė Vaičekauskienė bei Raimondas Paškevičius.

FEST konferencija yra didžiausias Europos „storytelingo“ kasmetinis renginys, vykstantis vis kitose lokacijose Europoje, kurio metu susirenka FEST federacijos organizatoriai, pranešėjai ir FEST nariai bei kiti nacionalinių ir regioninių istorijų pasakojimo grupių atstovai, mokytojai, lektoriai iš visos Europos ir už jos ribų. Daugiau informacijos apie FEST ir kaip tapti šios federacijos nariu, galite rasti čia

Kiekvienais metais ši konferencija sulaukia daugiau nei 100 dalyvių iš tarptautinės istorijų pasakotojų bendruomenės tam, kad pasidalintų naujomis žiniomis, užmegztų naujus kontaktus, tyrinėtų ir ugdytų naujus įgūdžius židinio pasakojimo srityje.

Šiais metais konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama šioms temoms: pokyčiams meninių pasirodymų srityje, “storytelingo” pritaikymui visuomenėje, verslumui scenos mene bei istorijos pasakojimų struktūros kūrimui. Bus siūlomos įvairios ekspertų paskaitos, seminarai, įkvepiančios sesijos, atviros diskusijos, dirbtuvės ir laikas “networkingui”.

Plenarinėje konferencijos dalyje siekiama aptarti svarbias ateities plėtros aktualijas, susijusias su pasakojimo kaip scenos meno matomumu ir visuotiniu pripažinimu, naujomis taikomojo pasakojimo raidomis ir sąsajomis su kitais sektoriais bei profesiniu tobulėjimu.
Be to, konferencijoje bus siūloma daugiau nei 20 seminarų ir paskaitų keliomis temomis, tokiomis kaip žodinis pasakojimas turizmo srityje, darbas su migrantais, daugiakalbis pasakojimas, asmeninis tobulėjimas per pasakojimus, tradicinis pasakojimas šiuolaikinėje visuomenėje, istorijų pasakojimas ir paveldas bei geriausių praktikų pavyzdžiai ir įkvėpiančios sesijos. Konferencija atvira tik FEST nariams.

Žiūrėti dirbtuvių ir paskaitų programą.

Žiūrėti pilną renginio programą ir seminarų aprašymus.


Renginio partneris: Go Vilnius

Pagrindinė naujienos nuotrauka: ©Go Vilnius. Palace of Grand Dukes