2023-08-16

Stipendijos – geriausia paskata! Studentų ir alumnų atsiliepimai

Stipendijos – geriausia paskata!”, – įsitikinę SMK Aukštosios mokyklos studentai. Deividas, Kotryna ir Nikodemas sako, kad studijų metais gautas Skatinamosios ir Pažangumo stipendijos išties įkvėpė siekti aukštesnių rezultatų.

 STIPENDIJOS 

SMK Klaipėdoje studijuojanti Kūrybos ir pramogų industrijų pirmakursė Kotryna Dirginčiūtė džiaugiasi, kad vos pradėjusi savo kelią SMK, išlaikiusi aukštą pažymių vidurkį ir įsitraukus į įvairias veiklas, ji jau pirmo kurso antrame semestre buvo už tai įvertinta gaudama stipendiją. „Stipendija yra viena geriausių paskatų siekti dar geresnių ir aukštesnių rezultatų!“ – įsitikinusi SMK studentė.

 „Jaučiausi kaip nesuvaldoma jėga – stengiausi spėti į visus renginius ir organizacines SMK veiklas, prisijungiau prie šaunios Studentų atstovybės komandos, šiemet įsitraukiau į „VibeLift“ organizacinę veiklą, taip pat vasarą laukiu SMK organizuojamų dienos stovyklų, kad galėčiau sudalyvauti Knygų kūrėjų stovykloje“, – vardija Kotryna. 

 „Stipendija yra puiki motyvacija išbandyti naujus dalykus ir nebijoti klysti. Kai mane aplanko sunkumai ir imu prarasti motyvaciją, visuomet prisimenu, kad stipendiją gavau ne be reikalo. Mane tai dar labiau skatina nenuleisti rankų“, – sako K.Dirginčiūtė.

Jai pritaria ir SMK Klaipėdoje Kūrybos ir pramogų industrijų studijas baigęs alumni Deividas Jučas, kuris už parodytus puikius akademinius pasiekimus ir aktyvų įsitraukimą į SMK veiklas visus tris studijų metus buvo įvertintas stipendijomis.

„Tai vertinu ne tik, kaip paskatą aukštesniems rezultatams, bet ir kaip įvertinimą už tai, ką jau pavyko pasiekti ar padaryti. Gaunant Skatinamąją stipendiją jaučiausi pakylėtas, suvokiau, kad dėstytojai ir administracija matė mano rezultatus, mano pastangas ir norą būti geriausiu. Toks įvertinimas, finansine prasme, duoda stimulą nesustoti, nes tai „atsiperka“, – tikina SMK alumni.

„Skatinamoji stipendija įpareigoja, tačiau gerąja prasme. Manau, kad kiekvienas studentas ar dar tik mokinys, yra susidūrę su situacijomis, kai nesinori daryti nieko, nemato moksluose prasmės, arba tiesiog aplanko „tingulys“. Gaunant stipendiją tokie momentai yra praeinami lengviau, tai skatina nepasiduoti, juolab, pasiekus aukštų rezultatų ir įvertinimo nesinori nuvilti dėstytojų, nes jie jau žino tavo gebėjimus ir pasiektus rezultatus.

SMK Tarptautinio verslo studijų programos alumni Nikodemas Kairys savo studijų kelionę taip pat jau baigė, tačiau džiaugiasi, kad per visus tris studijų metus jis gavo stipendijas, kurios jį skatino siekti dar geresnių rezultatų.

„Jau nuo pirmo kurso esu gavęs Skatinamąsias stipendijas, tad visuomet pildydamas paraišką ją gauti, būdavau nusiteikęs teigiamui sprendimui, kadangi dažniausiai atitikdavau kriterijus dėl pažymių vidurkio, o taip aktyviai prisidėdavau ir prie SMK vykdomų projektų“, – savo patirtimi dalijasi buvęs SMK studentas.

„Tai tikrai skatina siekti daugiau, juk visuomet džiugu, kuomet už pastangas yra atlyginama, visa tai pastebima bei įvertinama!“ – priduria N.Kairys.

Esi aktyvus, motyvuotas, savo gyvenimo aprašymą ir patirčių žemėlapį nuolat pildantis įvairiausiomis užklasinėmis, projektinėmis veiklomis, o akademinis pažangumas tau taip pat nesvetimas? Skatinamąją ar Pažangumo stipendiją gali gauti ir TU!

 STIPENDIJOS