2023-10-11

SMK su kolegomis iš 8 Europos šalių susitiko Belgijoje vardan pokyčių švietime

SMK šią savaitę vieši Belgijoje, Haselto miestelyje įsikūrusiame University of Applied Sciences and Arts. Kartu su kitais taikomųjų mokslų universitetų atstovais SMK susitiko aptarti tolimesnių žingsnių vienijant aukštųjų mokyklų tinklą „DIVERSE: Digital and Innovative Venture Science Education for Resilient and Sustainable Entrepreneurship“ bei teikti paraišką Europos universitetų iniciatyvai.

Europos komisijos koordinuojama Europos universitetų iniciatyva – tai tarptautiniai aljansai, stiprinantys europines vertybes ir siekiantys iš esmės pakeisti Europos aukštojo mokslo kokybę ir konkurencingumą apimant visas keturias aukštojo mokslo institucijų misijas - švietimo, mokslinių tyrimų, inovacijų ir paslaugų visuomenei.


DIVERSE aljanso nariai siekia suburti didžiausią Europoje taikomųjų mokslų universitetų tinklą, konsoliduojantį tyrėjų, studentų, dėstytojų, socialinių partnerių pajėgumus įgyvendinant jungtines ilgalaikes kokybiško švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų strategijas, grindžiamas bendra vizija ir bendromis vertybėmis atliepiant sparčios technologinės pažangos nulemtus regiono, nacionalinius ir tarptautinius iššūkius.

Susitikimo metu aptartos:

  • Tolimesnio tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvos švietimo srityje;
  • Bendros veiklos mokslinės veiklos plėtros ir tarptautiškumo srityse;
  • Dėstytojų bei studentų mainų skatinimas, pasitelkiant inovatyvius bendradarbiavimo modelius.

Džiaugiamės, kad susitikimą vainikavo bendradarbiavimo sutarties pasirašymas, įsipareigojant tęsti ir intensyvinti bendradarbiavimą tarptautiškumo, švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtros srityse! Susitikimo metu turėjome galimybę aptarti tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas ir pasirengimą paraiškos teikimui Europos universitetų iniciatyvai bei iš arčiau susipažinti su PXL University of Applied Sciences and Arts patirtimi bendradarbiaujant su lyderiaujančiu Corda Campus inkubatoriumi, vienijančiu daugiau kaip 250 technologijų sektoriaus įmonių.