2024-02-29

SMK studentė M.Vaiciukevičiūtė – 11 gyvybių išgelbėjusi sportinininkė, pretenduojanti tapti Metų klaipėdiete

SMK Aukštosios mokyklos Bendrosios praktikos slaugos pirmakursė profesionali ėjikė, Smiltynės ir Melnragės paplūdimių gelbėtoja Monika Vaiciukevičiūtė (27) – ne tik SMK bendruomenės, bet ir visos Klaipėdos pasididžiavimas. Metų klaipėdiete pretenduojanti tapti mergina leidosi į pokalbį ir papasakojo, kaip atrodo jos aktyvus gyvenimas, kuriame vietos lieka ir studijoms.

Monika, tavo gyvenimas neatsiejamas nuo sporto. Kaip juo „užsikrėtei“?

Nuo vaikystės laikų būdavau aktyvi ir sportiška. Tai pastebėję treneriai pasikvietė mane į treniruotes, nuo kurių ir prasidėjo mano visa sportinė karjera. Pradėjau profesionaliai treniruotis, krūviai augo, rezultatai gerėjo. Taip ir „užsikrėčiau“.

Šiuo metu dalyvauji Metų Klaipėdietės rinkimuose, patekai į finalinį etapą. Ką tau reiškia toks palaikymas?

Iki šiol netikėta, kad buvau nominuota tarp 20 kandidačių. O štai dabar žmonių išreikšto pasitikėjimo dėka patekau ir į finalinį 6-tuką, iš kurio šiuo metu renkama viena nugalėtoja. Kaip bebūtų, savo dalyvavimo konkurse nesureikšminu – ir toliau stengiuosi susitelkti ties tuo, ką darau kasdien: treniruotėmis, studijomis, darbu, susitikimais su man brangiais žmonėmis.

Dirbi Smiltynės ir Melnragės paplūdimių gelbėtoja, esi išgelbėjusi net 11 žmonių gyvybių! Pagalba kitam – tavo pašaukimas?

Pašaukimas būti žmogumi kviečia būti toje veikloje, kurioje gyvename arba dirbame. Paplūdimių gelbėtojos darbe tai ir jaučiu. Dirbu iš širdies negalvodama vien tik apie save. Gelbstint gyvybes, jaučiuosi rami žinodama, kad tuo metu padariau viską, ką galėjau ir tinkamai atlikau savo darbą. Labai džiaugiuosi, kad galėjau jiems padėti.

Kas tau padeda siekti savo tikslų, asmeninių rekordų?

Tikriausiai jau vaikystėje iššūgdyti dalykai – valia, disciplina, tam tikros charakterio ypatybės ir tikėjimas.

Monika, esi išties veikli. Įdomu, kaip atrodo tavo diena?

Stengiuosi, kad mano diena visada prasidėtų ir pasibaigtų žvilgsniu į Kūrėją ir mano gyvasties palaikytoją. Rytais treniruojuosi dviračių takais prie Danės upės arba Klaipėdos Lengvosios Atletikos manieže. Po treniruočių studijuoju arba atlieku bendrosios praktikos slaugytojos praktiką ligoninėje, būnu su brangiais žmonėmis, skaitau knygas, mėgstu apsilankyti baseine ir pirtyse.

 

SMK studijuoji Bendrosios praktikos slaugą. Kodėl pasirinkai būtent šias studijas?

Studijos nėra lengvos, bet dėl jų tikrai verta stengtis. Man įdomu studijuoti mediciną. Taip pat patinka ir slaugyti žmones, jais rūpintis. Šiuo metu sėkmingai pabaigiau pirmą studijų semestrą ir dabar atlieku praktiką vienoje iš Klaipėdos ligoninių.

Akivaizdu, ka esi drąsi, ryžtinga mergina. Kas tave įkvepia?

Įkvėpimas ateina iš suvokimo, kad tau yra dovanotas gyvenimas. Ir kai tai suvoki, tada ir pats nori tuo gyvenimu dalintis, kad ir kas tai bebūtų: ar tai sportas, ar tai studijos, ar buvimas šalia ligonių. Visame kame jaučiu norą dalintis ir save dovanoti. Tai mane ir įkvepia.


Palaikyk SMK studentę Moniką Metų klaipėdietės rinkimų finale čia.


Monika Vaiciukevičiūtė. Profesionali ėjikė, 2023 m. Australijoje dalyvavo varžybose, kur užfiksavo naujus Lietuvos sezono rekordus. Pirmą kartą savo karjeroje pelnė Lietuvos uždarų patalpų čempionės aukso medalį. Iškovojo Lietuvos sportinio ėjimo čempionės aukso titulą olimpinėje 20-ies kilometrų distancijoje. Monika jau keturis sezonus dirba Smiltynės ir Melnragės paplūdimių gelbėtoja, yra išgelbėjusi 11 žmonių gyvybių. Ji taip pat yra aktyvi Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijos bendruomenės narė, pirmenybę teikianti Dievui.