2023-06-05

SMK pristato projektą „Atsparios visuomenės akademija"

Ar žinojai, kad tarp SMK Aukštosios mokyklos sienų gyvuoja ypatingas projektas „AVA - atsparios visuomenės akademija"? 

Socialinės ir ekonominės transformacijos, demografiniai pokyčiai, geopolitiniai lūžiai, socialinė nelygybė ir klimato kaita kelia esminius iššūkius visuomenei, todėl kaip niekada svarbu stiprinti žmogaus atsparumą sukrėtimams ir krizėms.

Atsparios visuomenės ugdymo kompetencijų sritys

Psichologinis atsparumas - žmogaus gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių ir nežinios. Žmonės, pasižymintys psichologiniu atsparumu, išsiugdo įveikos strategijas ir įgūdžius, kurie leidžia jiems išlikti ramiems ir susikaupusiems krizės akivaizdoje.

Emocinis atsparumas - gebėjimas valdyti emocijas streso metu. Atsparūs žmonės suvokia savo emocines reakcijas, efektyviai valdo išorinius stresorius ir savo emocijas.

Fizinis atsparumas - siejamas su tuo, kaip kūnas reaguoja į pokyčius ir atsigauna po fizinių sunkumų, ligų ir traumų. Tyrimai rodo, kad tokio tipo  atsparumas vaidina svarbų vaidmenį sveikatai. Sveikos gyvensenos pasirinkimas, ryšiai su draugais ir kaimynais, gilus kvėpavimas, kokybiškas poilsio ir atsigavimo laikas bei maloni veikla – visa tai turi įtakos fiziniam atsparumui.

Bendruomeninis atsparumas - apima grupių gebėjimą reaguoti ir veikti sudėtingose situacijose bei atsigauti po jų. Tai apima žmones, kurie bendrauja su kitais ir dirba kartu sprendžiant problemas, kurios turi įtakos žmonėms tiek individualiai, tiek kolektyviai.

Projekto tikslas

AVA projekto tikslas - ugdyti SMK bendruomenės atsparumą stresui, nerimui, stiprinti emocinę ir psichinę sveikatą bei padėti rasti tinkamus įrankius kylančioms problemoms spręsti.

Projekto veiklos

Tarp projekto veiklų puikuojasi jau kelios naudingos tinklalaidės, planuojamos atviros paskaitos, renginiai bei kitas edukacinis turinys.