2022-01-19

Kviečiame į renginį-diskusiją „ATEITIES KLAIPĖDA - prasmingų jungčių miestas"

Maloniai kviečiame Jus apsilankyti naujuosiuose SMK namuose Klaipėdoje ir susipažinti su būsimais ir jau vykdomais Klaipėdos projektais renginyje-diskusijoje „ATEITIES KLAIPĖDA -  prasmingų jungčių miestas“, kuri vyks š.m. vasario 2 d., 14.00 val. naujajame SMK pastate Klaipėdoje, adresu Liepų g. 83B.

Registracija į renginį

Renginio metu bus pristatomi Klaipėdoje vystomi projektus, kurių tikslas - brandinti talentus, plėtoti verslo ir kūrybinius projektus, kurti bendruomenines iniciatyvas.

Renginyje vyksiančioje diskusijoje dalyvaus Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Miesto kūrybos, ekonominės plėtros ir švietimo bei kultūros bendruomenių atstovai pristatys savo, o kartu ir visų mūsų, miesto būsimus infrastruktūrinius, architektūrinius, kultūros ir švietimo projektus bei pateiks savo įžvalgas.

Renginio transliaciją taip pat galima stebėti nuotoliniu būdu Youtube: 

LIVE transliacija

Renginio informacinis rėmėjas:* Atvykdami į renginį žiūrovai ir dalyviai privalo turėti Galimybių pasą / ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

** Renginio metu privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali).

PROGRAMA


14.00 - 15.00 diskusija su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku.


Diskusijos dalyviai:

- Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas;
- SMK kanclerė Gabija Skučaitė;
- Miesto plėtros agentūros „Klaipėda ID" vadovė Eglė Songailienė;
- VšĮ „Klaipėdos šventės" vadovė Eglė Šulskė;
- Kūrybinio inkubatoriaus ir meno bendruomenės „TEMA" steigėjas, menininkas Linas Kutavičius;
- Kultūrinės erdvės „HOFAS” įkūrėjai ir vadovai Lauryna Židonytė ir Domas Staniulis;
- Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkas Mantas Daukšys;
Klaipėdietis, „KiloHealth” vienaragio įkūrėjas ir vadovas Tadas Burgaila. 


Diskusijos tema: „Klaipėda - miestas kaip reiškinys”.

Miestų raida ir tvermė priklauso nuo to, kas juose vyksta. Miestas, kuriame jungiasi žmonės ir idėjos, gimdo naujus reiškinius: kultūrinius, socialinius, prasminius. Tokiu būdu pats miestas tampa ne tik topografine erdve, bet jungčių žemėlapiu, prasmine struktūra, kurioje įerdvinamos žmonių idėjos ir santykiai. Diskusijoje kalbėsimės apie tai, kaip audžiamas Klaipėdos miesto jungčių audinys, kokie bendruomenių inicijuoti įvykiai ir projektai kuria ilgalaikes prasmes ir reikšmes miesto įvaizdžiui, istorinei atminčiai ir kultūriniam tapatumui.

15.00 - 16.00 projektų Klaipėdoje pristatymai:

  •  „Miestas kaip įvykis. Tinklo reiškinys”. Pranešėjas dr. Tomas S. Butkus, „Holaxy” iniciatyvos autorius.
  • „Holaxy” - holistinio požiūrio į miesto viešųjų erdvių kūrimą iniciatyva“. Pranešėja Gabija Skučaitė, SMK kanclerė.
  • „Lighthouse koncepcija – nuo startuolių iki technologijų gigantų ir novatorių". Pranešėja Eglė Stebulienė, Lighthouse SIC vadovė.
  • „Klaipėda - geriausias miestas Lietuvoje". Pranešėjas Darius Žakaitis, “Tech Zity” įkūrėjas ir vadovas.
  • „Klaipėdos pašto pritaikymas kultūriniams visuomenės poreikiams”. Pranešėja Inga Urbonaitė-Vadoklienė, architektė, galimybių studijos vadovė. 
  • „Memelio miesto architektūrinė vizija”. Pranešėjas architektas prof. dr. Tomas Grunskis, architektūrinės vizijos ir techninio projekto vadovas.
  • „AB „Klaipėdos energija“ teritorijos Danės g. 8 Klaipėdoje konversijos galimybių studija". Pranešėjas architektas-urbanistas Augustas Makrickas, vienas iš galimybių studijos autorių, „Bauland“ komandos narys.