2023-09-26

Kultūros paso renginiai - mokinių asmeniniam tobulėjimui

SMK Aukštoji mokykla pristato Kultūros paso renginius, skirtus skirtingo amžiaus moksleiviams, jų asmeniniam tobulėjimui, akiračio plėtimui, vertybinių nuostatų ugdymui, taip pat kultūros pažinimo įpročių formavimui ir  jaunimo kultūros patirčių plėtrai.

Renginiai gali vykti tiek mokykloje (atvykstamoji paslauga), tiek kolegijoje (išvykstamoji paslauga), tiek nuotoliniu būdu (nuotolinė paslauga).

Kultūra - tai raktas į kūrybišką gyvenimą

Žinomas renginių ir TV laidų vedėjas R. Žiogas kūrybiškai atskleis, kaip kultūra prisideda prie asmenybės identiteto atradimo ir asmeninio tobulėjimo. Pasakojimas - gyvas liudijimas, padedantis keisti gyvenimo standartus ar primestus visuomenės stereotipus. Natūralu, kad jaunimas turi daug baimių ir iššūkių, neretai jų socialinė padėtis ir aplinka jiems nepadeda. Kaip atrasti save šių dienų kultūros kontekste? Apie tai su jaunimu ir pabendrausime. Daugiau informacijos apie pamoką. 

Kūrybiškumo iššūkis: sukurk savo svajonių renginį!

Renginių organizavimas ir jo scenarijaus kūrimas – sudėtingas procesas nuo idėjos iki sėkmingo renginio. Tai veiksmo, judesio, geros nuotaikos mokymai, kur moksleiviai galės laisvai reikšti savo mintis, aktyviai įsitraukti į renginio planavimo procesą, semtis įkvėpimo iš dėstytojos, aktyvios visuomenės veikėjos Inesos Greivienės. Daugiau informacijos apie atvykstamąją pamoką.

Teatro galia: nugalėk savo baimes ir atskleisk save

Kviečiame susipažinti su šiuolaikinio teatro galia, kuri padeda realizuoti save ir ugdyti kūrybišką asmenybę. Inspiracinius-kūrybinius užsiėmimus ves teatro ir kino aktorė, televizijos ir radijo laidų vedėja, „Auksinio scenos kryžio” nominantė - Gileta Eglė Jackaitė. Užsiėmimų metu, pasitelkiant įvairias asmenybės išlaisvinimo technikas, taikomojo teatro metodus, bus siekiama įprasti atskleisti save ir nugalėti auditorijos baimes. Daugiau informacijos apie atvykstamąją pamoką. 

Savęs pažinimas per teatrą: 4K

Teatras – universali kalba, apjungianti daugybę meno ir mokslo sričių: nuo literatūros iki retorikos, nuo dramaturgijos iki kino. Teatre kiekvienas gali atrasti sau priimtiną meno kalbą, o svarbiausia – atrasti ir pažinti patį save, pasitelkiant pamatines teatro meno rūšis: kūną, kalbą, komandiškumą ir kūrybiškumą. Lavinant šiuos keturis elementus galima pasiekti stebėtinų rezultatų, savęs pažinimo kelionėje. Daugiau informacijos apie atvykstamąją pamoką. 

Karjeros planavimas: kaip tinkamas pasirengimas gali palengvinti kelionę

Karjeros planavimas jauno žmogaus gyvenime turi didelę reikšmę, todėl labai svarbu nuo mokyklos laikų žinoti, ko norime iš savo ateities ir kokiais būdais to galime siekti. Karjeros planavimo įgūdžius reikia lavinti visą gyvenimą, bet pirmiausia su tuo reikia susipažinti. Moksleiviai susipažins su karjeros planavimo modeliais, laiko planavimo metodais, kompetencijų ugdymu, savianalizės metodais. Šių užsiėmimų metu moksleiviai galės analizuoti save ir savo gebėjimus, kompetencijas, pažinti savo jau įgytą patirtį, išmoks projektuoti savo karjeros viziją, suplanuoti tolimesnius žingsnius, kuriuos žengs siekdami norimo rezultato, susipažins su dabartinės darbo rinkos reikalavimais. Daugiau informacijos apie pamoką. 

Jei galėjau aš - gali ir tu

Kiekvienas žmogus pasaulyje yra unikalus, išskirtinis, turintis daugybę pačių įdomiausių idėjų, galinčių pakeisti pasaulį. Nepaisant to, tik maža dalis žmonių išnaudoja savo poten- cialą, o likusieji sako sau “NE”. Inspiracinių-motyvacinių susiti- kimų su Remigijumi Žiogu metu bus ugdomas pasitikėjimas savimi, vidinė savivertė, atskleidžiamas vidinis kūrybinis potencialas ir tvarkomasi su baime būti savimi. Daugiau informacijos apie nuotolinę pamoką.

Mes kūrėjai: kūrybiškumas dirbant komandoje

Kiekvienas gali būti menininkas. Kiekvienas toks jau YRA. Tik dalis žmonių užsklendžia duris savo kūrybiškumui ir lieka įkalinti įprastos realybės rėmuose, pamiršta pažvelgti plačiau, pamatyti tai, kas dar neregėta, ir suvokti, kad turi savyje slypintį neįkainojamą turtą – kūrybos galią, kuri gali išaugti į didžiulį, apčiuopiamą, regimą, girdimą, suvokiamą kūrybos lobyną. Inspiraciniuose- motyvaciniuose užsiėmimuose moksleiviai turės galimybę per kūrybinius, patyriminius, komandinius pratimus/žaidimus atskleisti savo talentus, juos pritaikyti komandinėms užduotims atlikti. Daugiau informacijos apie pamoką.


„Eglė Žalčių karalienė“ šiuolaikinių interpretacijų kūrybinės dirbtuvės

„Eglė Žalčių karalienė“ šiuolaikinių interpretacijų kūrybinių dirtuvių tikslas - motyvuoti moksleivius būti kūrėjais, padrąsinti juos kurti ir išmokti taikyti interpretavimo ir istorijų pasakojimo (Storytelling) metodus kasdieniniame gyvenime. Kūrybinės dirtuvės skirtos moksleivių interpretavimo gebėjimams ir kūrybiškumui skatinti, vertingo kultūrinio paveldo priartinumui prie šiandienos gyvenimo ritmų ir aktualijų. Tai šiuolaikinio kultūrinio požiūrio formavimas per lietuvių liaudies paveldo - pasakos “Eglė Žalčių karalienė” vertybinį ir kultūrinį pradą. Daugiau informacijos apie renginį.

El. pašto adresas:

donata.dulke@smk.lt

Tel. numeris:

+37060175094