2023-01-09

Socialinių mokslų kolegija keičia pavadinimą

Socialinių mokslų kolegija, veikianti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, keičia savo pavadinimą. Siekdama visapusiškai atspindėti išsiplėtusį veiklos profilį, SMK žengdama į naujus, 2023-uosius metus, nuo šiol prisistato kaip SMK Aukštoji mokykla.

SMK jau kurį laiką veikia ne tik socialinių mokslų srityje, todėl senasis pavadinimas nebeatspindėjo to, kuo kolegija tapo per savo veiklos istoriją. Šalia socialinių mokslų studijų, kolegijoje plačiai vystomos sveikatos, informatikos, menų studijų kryptys, todėl toks platus ir tarpdisciplininis kolegijos veiklos pobūdis nulėmė poreikį žengti naują žingsnį pakeičiant kolegijos pavadinimą. Naujasis pavadinimas aiškiau ir tiksliau reprezentuoja dabartinį platų aukštosios mokyklos veiklos profilį.

„Naujame pavadinime mes sujungiame nauja ir sena: senoji pavadinimo dalis išlieka akronime SMK, kuris gerai atpažįstamas visuomenėje, o naujoji pavadinimo dalis – Aukštoji mokykla – tiksliai atliepia institucijos veiklos pobūdį ir tipą“, – sako SMK kanclerė Gabija Skučaitė.

Pavadinimo pakeitimas žymi ir naują žingsnį kolegijos veiklos trajektorijoje, ne tik peržengiant socialinių mokslų ribas ir aprėpiant naujas studijų sritis, bet tuo pačiu ir kviečiant Sąmoningam Mokymuisi Kartu.

„Šis kvietimas atliepia SMK institucijos misiją, kviečiančią tokiam tęstiniam mokymuisi ir tobulėjimui, kuriame aukščiausia siekiamybe tampa naujo sąmoningumo tipo visuomenės kūrimas. Tokia mokymosi turinio ir proceso transformacija nubrėžia kryptį naujai raidai, vedančiai mus nuo tradicinio žinių įgijimo link kolektyvinio sąmoningo mokymosi, kurio ašyje – bendros prasmės kūrimas, vedantis kiekvieną besimokantįjį į pilnavertį gyvenimą, karjerą, darbą“, – pasakoja G.Skučaitė

SMK direktorė Viktorija Palubinskienė patikina, kad nepaisant pokyčių prekės ženklo identitetas išlieka toks pats kaip ir anksčiau. Inovatyvi aukštoji mokykla, kurioje studijos pagrįstos patyriminiu mokymosi, ir toliau savo veiklą vykdys kūrybiškai, žaismingai bei drąsiai.

„Augdama kaip organizacija, Socialinių mokslų kolegija kasmet tobulėjo, vykdė įvairias veiklas. Išplėtę savo veiklų ir paslaugų portfelį tapome daugiau nei tik kolegija. Profesinio mokymosi paslaugos, mokytojų švietimas, įvairūs projektai bei verslo iniciatyvos. Atėjo laikas, kai mus pradėjo varžyti „socialinių mokslų“ rėmas, tad norėdami iš jo išsilaisvinti, pakeitėme pavadinimą ir įtvirtinome šį pokytį“, – sako V.Palubinskienė.

Pavadinimas SMK Aukštoji mokykla nurodo, kad SMK yra aukštoji mokykla, vykdanti švietimo misiją ir siekianti ugdyti specialistus sėkmingai karjerai bei darbui. Būdama aukštąja mokykla, SMK tuo pačiu aprėpia tokiai institucijai būdingą plačią švietimo ir mokslo paslaugų veiklos grandinę: aukštojo mokslo studijas, tęstinį mokymą, kvalifikacijos tobulinimą, mokslo paslaugas verslui ir įvairių visuomenės raidai svarbių iniciatyvų kūrimą ir įgyvendinimą.

SMK trijų raidžių akronimas nuo šiol išliks nuoroda į institucijos istoriniu raidos laikotarpiu susiformavusį viešąjį įvaizdį ir prekinį ženklą, o naujasis SMK raidžių šifravimas priklausys nuo kalbos naudojimo, konteksto ir tikslinių auditorijų.

„Paliksime tai atvirai bendrakūrybai, nes po kiekvienos raidės panaudojimu naujų reikšmių paieškoms gali slėptis begaliniai prasmės klodai“, – priduria SMK kanclerė Gabija Skučaitė.