2023-04-24

SMK studento Augusto gyvenimo nuotykis Taivane

SMK II kurso Tarptautinio verslo ir komunikacijos studentas Augustas Baranauskas gyvena naujoje realybėje – pasinaudojęs SMK suteikta „Erasmus“ galimybe vaikinas patraukė į Rytų Aziją pradėti savo gyvenimo nuotykio.

SMK studentas Augustas sako, kad studijos Taivane – ryškiausias jo gyvenimo nuotykis. „Kaip aš čia atsidūriau? SMK man suteikė ne tik galimybę mokytis, matyti savo ateities viziją, bet ir sąmoningai tobulinti jos versiją išvykus į kitą pasaulio kraštą!“ – pasakoja vaikinas.

Beveik pusmetį Taivane praleisiantis studentas neslepia, kad neįkainojama patirtis prasidėjo nuo iššūkių, kurie nuo pat pirmųjų kelionės dienų pastūmėjo išlipti iš komforto zonos. Augustas dalijasi savo istorija:

Mano kelionė prasidėjo iš Vilniaus į Frankfurtą, kurio oro uostas atrodė tarsi pusė Klaipėdos... Buvo streso, kad galime nespėti į kitą skrydį, kadangi kita stotelė buvo pagrindinis kelionės tikslas Taipėjus. Visgi sėkmingai atvykus čia jaučiausi lyg sapnuodamas... Aš kitame pasaulio krašte! Žinoma, jautėsi nuovargis: kūnas po ilgos kelionės norėjo poilsio, o organizmas prašė maisto. Pirmasis Azijoje suvalgytas patiekalas sriuba, kuri buvo be proto neskani, o tada savęs mintyse paklausiau: ar tai bus visą laiką? Tąkart nuovargis ir šeimos ilgesys privertė ašarotis,  atviravo Augustas. – Visgi nuo tos dienos viskas pasikeitė. Per šį laiką kol esu čia, nutiko tiek daug – naujos pažintys su nuostabiais žmonėmis, draugai iš įvairių Europos šalių, nauja vieta, kultūra, viskas nauja!“.

Taivane SMK studentas studijuoja ta patį, ką ir studijuoja Lietuvoje likę jo Tarptautinio verslo ir komunikacijos grupiokai. Visgi užsienio šalyje Augustas į savo bagažą krauna papildomas žinias ir patirtis, o vienas jo pagrindinių tikslų – išmokti ir kinų kalbą.

„Taip, pradžia buvo pilna iššūkių, bet tik išlipus iš komforto zonos gali tapti geresne savo versija. Žinau, kad grįšiu pasikeitęs visomis prasmėmis, o ši patirtis prives prie dar drąsesnių sprendimų šiame mano sąmoningo mokymosi kelyje. Esu be galo dėkingas savo artimiesiems ir SMK už skatinimą siekti daugiau!“ – džiaugiasi SMK studentas.

Augusto istorija – puikus pavyzdys, kaip sąmoningai darant sprendimus gali žengti, rodos, itin drąsių ir neįtikėtinų sprendimų link. Nepraleisk savo gyvenimo nuotykio ir tu!

SMK studento A.Brananausko kelionė padengta „Erasmus“ lėšomis, o taip pat jam papildomą stipendiją skyrė Taivano užsienio ministerija