2022-10-12

SMK Karjeros dienoje – vertingi įmonių atstovų patarimai studentams. Susipažink!

Spalio 12-ąją, antradienį Vilniaus SMK aidėjo šurmulys – Hey Ready“ Karjeros dienos metu vyko vertingi pokalbiai tarp įvairių įmonių atstovų ir studentų, kurie jau spėjo užmegzti pažintis su būsimais darbdaviais. Kokios praktikos galimybės? Kokių kompetencijų reikia norint užimti darbo vietas? Kokias savybes studentai turėtų ugdyti labiausiai? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų SMK studentams atsakinėjo įvairių sričių įmonių atstovai.

Džiugiu, kad daugelis jų pastebėjo, jog SMK studentai – išties drąsūs ir ambicingi. Kai kurie jų į Karjeros dieną atkeliavo ir su dėstytojų paskirtomis užduotimis! Vertindami jų motyvaciją ir žingeidumą, SMK svečiai negailėjo studentams ir naudingų patarimų.

„Studentams patarčiau būti drąsiems, nebijoti ieškoti karjeros starto didelėse įmonėse. Pradėkite nuo praktikos, nes būtent taip atrasite save arba kaip tik suprasite, kad tai ne jūsų kelias“, – sakė „Šiaulių banko“ vyresnioji klientų aptarnavimo vadybininkė Virginija Jokūbaitytė Žižienė.

„Labai svarbu, kad studentai gebėtų įsivardinti savo motyvaciją, kodėl jiems svarbu ateiti į mūsų ar kitą įmonę. Sunkiausia, kai studentai nori visko, todėl labai svarbu susidėlioti savo prioritetus. Taip pat dažnai studentai sako, kad neturi darbo patirties ir jos neįvardina, tačiau tokiu atveju kviečiame nurodyti bet kokią patirtį – savanorystes, projektus, pomėgius, tikslus. Tereikia pasistengti nupiešti kuo tikslesnį savo profilį. Na, ir ,žinoma, nebijokite rodyti drąsą ir iniciatyvą!“ – linkėjo „Bored Panda Studios“ personalo vadovė Eglė Ona Jokubaitė, kviesdama į praktikos ar darbo vietas pretenduoti ir užsienio studentus.

„Kol studijuojate – nebijokite išbandyti naujas galimybes ir atlikti praktiką kuo daugiau įvairių įmonių, kad baigę studijas žinotumėte, kur norėtumėte keliauti toliau. Kadangi „Teltonika“ yra pasaulinė įmonė – darbuotojai turi kalbėti keliomis ar daugiau kalbų, tad ypatingai laukiama užsienio studentų“, – kvietė „Teltonika Telematics“ B2B Akademijos koordinatorius Ąžuolas Urbanas ir negailėjo profesinių komplimentų SMK studentams.

„SMK studentai vieni drąsiausių, tai yra labai sveikintina. Tai pastebime jau pirmomis praktikos savaitėmis, kai tenka daryti įvairiais prezentacijas, prieš auditoriją pristatyti savo idėjas. Smagu, kad SMK studentai tai daro itin kūrybiškai ir drąsiai“, – pridūrė jis.

Savo patarimais dalijosi ir „CyberCare“ atstovės: „Nebijokite bandyti pretenduoti į svajonių darbo vietą kelis ar daugiau kartų, net jei ir neturite patirties. Tokie žmonės nieko nepraranda, net ir jei nepasiseka – jie vis tiek įgauna savotiškos patirties, kol galiausiai nusišypso laimė“, – sakė „CyberCare“ komunikacijos vadovė Giedrė Gudauskienė.

„Pastebėjome, kad SMK studentai atvykę iš įvairių pasaulio kraštų, yra atviri, laisvi, inovatyvūs. Jiems įdomu vertybiniai klausimai, domisi kokia organizacija, kokie projektai, jų akyse matyti motyvacija. Tad jiems palinkėčiau būti atviriems sau ir kitiems“, – antrino „CyberCare“ atrankų komandos vadovė Aistė Savičienė.

Patarimų išskirtinai Estetinės kosmetologijos studentėms turėjo ir „Sugihara Pro“ atstovė Alina „Išsirinkite kompaniją, su kuria norite dirbti bei maksimaliai du kosmetikos prekės ženklus. Nuosekliai su jais dirbkite, gerinkite savo įgūdžius ir aukite kartu su kompanija. Nesiblaškykite ir siekite savo tikslo“, – linkėjo pardavimų vadovė.

Karjeros dienoje dalyvavo ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto atstovai, kviesdami savo studijų kelionę pratęsti renkantis magistro studijas. „Laukiame visų SMK studentų, kurie domisi galimybe savo karjeroje siekti aukštesnių pozicijų. Vertiname inovatyvius studentus, nebijančius išbandyti kažko naujo. SMK studentai jau penktus metus renkasi magistro studijas KSU, jie ateina su aiškiomis vertybėmis ir kitokiu mąstymu. Į universitetą jie atneša gera vibe‘ą, sinergiją, kuria savitą kultūrą“, – sakė KSU Teisės ir technologijų instituto Studijų ir mokslo vadovas Olegas Beriozovas ir kvietė rinktis magistro studijas KSU.

Dėkojame SMK Vilniaus Karjeros dienoje dalyvavusioms įmonėms: „Ergo“, „Teltonika Telematics“, „Impact Brands“, KSU, „Sugihara PRO“, „Headfex Group“, „NRD Companies“, UAB Darni medica, UAB Eslauda, LiMa, „Western Union“, UAB Spalanga, „Simplika“, „Bored Panda“, „Planas Chuliganas“, „Šiaulių bankas“, „CyberCare“, „GuideHouse“, „Transimeksa“, Asociacija „Aktyvus jaunimas“, UAB Gevara, Kosmetikų ir kosmetologijos asociacija, „Hellman logistics“, „Delamode“ „Easting“.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir iki kito susitikimo!

#smklife