2023-05-26

SMK įvyko „Trend Makers“ forumas: verslo atstovai atsakė, kaip išlaikyti darbuotojus ir kurti prasmingo darbo kultūrą

Gegužės 25-ąją SMK Aukštoji mokykla verslo atstovus subūrė į forumą „Trend Makers“. Jo metu pranešėjai su renginio dalyviais dalijosi mintimis, kaip organizacijos kultūrą paversti talentų pritraukimo veiksniu ir sukurti aplinką, kurioje norisi dirbti ne dėl ekonominių stimulų, bet dėl prasmės darbe. Verslo forumo nepraleido didžiųjų šalies įmonių lyderiai, personalo vadovai bei verslo sektoriuje dirbantys asmenys.

Pasikeitusi darbo rinka, jaunosios kartos lūkesčiai ir elgesys skatina naujai pažvelgti į organizacijas, kurios susiduria su vis labiau lyderiams ir personalo vadovams  grūmojančia talentų krize. Jau antrą kartą SMK organizuojamas „Trend Makers“ šiemet atkreipė dėmesį į šią aktualiją ir apie tai kalbėjo forume „Prasmingas darbas: naujas  trendas organizacijų valdymui“.

Verslo forume nuskambėjo SMK Aukštosios mokyklos kanclerės, edukacinės grupės lyderės, verslininkės Gabijos Skučaitės mintys apie prasmės alchemiją, apie tvarumą versle kalbėjo Tvarios aviacijos docentas, lektorius dr. Anil Padhra, o „Teltonika” B2B Akademijos vadovas Darius Čepulis pasidalino patirtimi ir kalbėjo apie naujos kartos motyvaciją įmonėse. Buvo galima išgirsti ir „Investuok Lietuvoje” talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ verslo konsultantės Karolinos Zelbienės pranešimą apie pasitikėjimo kultūrą bei daugelį kitų įdomių pranešimų aktualiomis temomis.


„TrendMakers“ yra SMK Aukštosios mokyklos organizuojamas kasmetinis renginys verslui, kuris skirtas pristatyti verslo bendruomenei tendencijas ir naujoves, kurios šiuo metu verslo pasaulyje yra aktualiausios. Šių metų forume kalbėjome apie tai, kaip sukurti prasmingo darbo kultūrą organizacijose. Svarbu paminėti, kad prasmingo darbo kultūra nėra vienos dimensijos reiškinys, kalbame apie daug skirtingų aspektų – prasminga lyderystė, įsipareigojimas organizacijai, socialinis organizacijos ir darbuotojo indelis, darbo aplinkos dizainas ir t.t. Pristatydami prasmingo darbo modelį kviečiame įmones pasinaudoti Prasmės alchemijos komandos paslaugomis ir atlikti savo organizacijų darbo aplinkos diagnostiką bei diegti priemones, skatinančias prasmingą darbą“, – po forumo savo mintimis dalijosi SMK kanclerė Gabija Skučaitė.

„Teltonika” B2B Akademijos vadovas Darius Čepulis renginio metu dalijosi realiu įmonės pavyzdžiu, siekiant išvengti talentų krizės. Jis pabrėžė, kad darbuotojai brangiausia organizacijos vertybė, tad svarbu mokėti juos auginti ir išlaikyti, motyvuoti bei kurti jiems vertę. 

„Džiaugiamės, kad net ir klestint konkurencijai, kuomet perspektyvius darbuotojus bando „pavogti“ kitos įmonės, mums visgi pavyksta juos išlaikyti. Mūsų vertybė – padėti savo darbuotojams, palaipsniui jiems suteikiant galimybes. Tai ilgas procesas, vykdomas vadovaujantis skatinimo ar motyvacinėmis sistemomis, į kurias įeina specializuoti profesiniai mokymai, pokyčių valdymas, vertingas ryšio kūrimas ir t.t. Nėra vieno būdo, tad siekiant išlaikyti darbuotojus naudojame holistinį mąstymą“, – kalbėjo D.Čepulis.

Į darbuotojų kaitos problemą dėmesį atkreipė ir personalo vadovė Justina Telyčėnė. Forumo diskusijoje, ji kartu su kitais pranešėjais atsakė į klausimą „Kaip išlaikyti geriausius darbuotojus organizacijoje ir sukurti jiems darbo prasmę?“.

„Pagal statistiką, šiai dienai darbuotojai vienoje organizacijoje vidutiniškai išbūna tik 2,7 metus. Praktiškai tai periodas, kiek įmonės geba išlaikyti darbuotojų įsitraukimą. Be abejo, konkurencinė rinka taip pat turi įtakos – darbuotojus ji motyvuoja prisijungti kitur, tačiau nemotyvuoja išlikti lojaliam. 

Prasmės klausimas šiai dienai yra labai svarbus – ar aš paliksiu pėdsaką po savęs dirbant šį darbą? Norint turėti atsakymą į šį klausimą, visų pirmą, organizacijos turi užtikrinti tokią infrastruktūrą, kurioje darbuotojas galėtų atlikti darbą gerai, galėtų mokytis ir ieškoti savęs. Taip pat labai svarbu leisti darbuotojui augti, padėti jam atrasti vėžes, kuriomis jis gali važiuoti į priekį prasmės paieškų link“, – kalbėjo J.Telyčėnė.

Personalo vadovė pasidžiaugė, kad šia aktualia tema kalbama vis dažniau, o tai įmones skatina imtis veiksmų, siekiant išlaikyti savo darbuotojus.

„Esame gerame kelyje – įmonės vis dažniau kuria prasmingo darbo kultūras, naudoja inovatyvius darbuotojų pritraukimo ir išlaikymo sprendimus. Jei įmonei rūpi jos darbuotojai, ji neišvengiamai šiuo klausimu dirbs“, – sakė viena iš daugelio „Trend Makers“ verslo forumo dalyvių. 

Renginio akimirkos: