2022-12-01

Nacionalinio judumo iššūkio apdovanojimą SMK lyderiai atsiėmė Prezidentūroje: „Pergalę reikia įžodinti“

Nacionalinio judumo iššūkio apdovanojimą SMK lyderiai atsiėmė Prezidentūroje: „Pergalę reikia įžodinti“SMK bendruomenė aktyviai minė auksiniais rudens takais ir sudalyvavę #walk15 bei LR prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto Nacionalinio judumo iššūkyje tarp Aukštųjų mokyklų išplėšė pergalę. Lapkričio 23 d. iššūkio lyderiai, daugiausiai žingsnių surinkę SMK kanclerė Gabija Skučaitė ir dėstytojas Saulius Kromalcas Prezidentūroje atsiėmė pirmos vietos apdovanojimą.

Prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto Nacionalinio judumo iššūkio apdovanojimas SMK rankose! Jį Prezidentūroje atsiėmę Gabija Skučaitė ir Saulius Kromalcas neslepė gerų emocijų. Prezidentas nugalėtojams įteikė ne tik apdovanojimą, bet ir medaus bei penkis ąžuoliukus, kuriuos SMK bendruomenė planuoja pasodinti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Be kita ko, SMK atstovai šlovės akimirką įsiamžino ir su noriai pozavusiu šalies vadovu!

„Nacionalinio judumo iššūkyje pirmą vietą užėmėme užtikrintai. Net 11 milijonų žingsnių atotrūkiu nuo antrosios vietos! Kaip Gajus Julijus Cezaris pasakytų – atėjau, pamačiau, nugalėjau“, – pakilių emocijų neslėpė SMK bendruomenę iššūkiui subūrusi ir į pirmą vietą įsiveržusi G.Skučaitė.


SMK kanclerė džiaugėsi, kad prie bendro tikslo prisidėjo studentai, dėstytojai, administracija bei kiti, SMK gyvenimui ir pulsui prijaučiantys žmonės. Viso iššūkio metu SMK bendruomenė būrėsi bendram tikslui – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengė žygius, kurių metu ne tik rinko žingsnius, bet ir atlikinėjo protą lavinančias užduotis. Komandiškos dvasios ir judumo iššūkio užburti dėstytojai taip pat vykdė išeinamąsias paskaitas, o administracija net ir svarbiausius klausimus susitikdavo spręsti gryname ore. Prie iššūkio noriai prisijungė ir tarptautiniai studentai, kurie organizavo žygius ir taip pažino gražiausius pažintinius takus aplink Vilnių. O tam kad žygiuoti būti patogiau ir smagiau, SMK šiam iššūkiui išleido specialius SMK Hike Merch prizus, taip dar labiau skatinant bendruomenę aktyviai įsitraukti!

„Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko taip susitelkti, suvienyti savo jėgas ir „įpūsti“ kolektyvinės, komandinės dvasios, kuri mums taip užbūrė, kol galiausiai tapome čempionais. Tačiau čempionai niekada nestovi vietoje, nes jų iššūkis – kasdienė praktika. Negali laimėti bet kokios kovos vienu kartu, tenka kasdien praktikuotis, padaryti po vieną mažą žingsnį link didesnio iššūkio, didesnės pergalės“, – atsiėmusi apdovanojimą kalbėjo G.Skučaitė.

Paklausta, kaipgi pavyko pasiekti pergalės, SMK lyderė pabrėžė, kad svarbiausia buvo sukurti naratyvą ir užburti bendruomenę pergalės dvasia.

„Reikia kurti pergalės ir kovingos dvasios naratyvą. Tai reiškia – tikėti pergale ir ją įžodinti. Pati asmeniškai ta naratyvą kūriau, rašiau tekstus, žinutes – motyvuojančias, o kartais ir kiek barančias, skatinančias judėti kartu“.

Ir nors pergalė išplėšta, SMK kanclerė skatina nesustoti ir kasdien siekti savų pergalių.

„Kviečiu kiekvieną SMK narį bei tą, kuris prijaučia kolegijos gyvenimą – mažais žingsniais kasdien darykime prasmingus darbus – savo kūnu, energija ir su savo protu judėkime į priekį“, – kvietimu dalijosi Gabija Skučaitė.

Video interviu:

Nacionalinio judumo iššūkio apdovanojimai