2019-05-13

Lietuvoje atidarytas „SingularityU Vilnius Chapter“

 Vilniuje įsteigtas pirmasis Lietuvoje Singularity universiteto (SU) (Kalifornija, JAV)  skyrius Lietuvoje „SingularityU Vilnius Chapter“. Jo registracijos iniciatorė ir steigėja – Gabija Skučaitė, Socialinių mokslų kolegijos direktorė, aktyviai besidominti inovatyvių technologijų bei verslo plėtra pasauliniu mastu.

„Aš tikrai tikiu, kad mes gyvename geriausiu metu žmonijos istorijoje. Jei pasinaudotume eksponentinių technologijų privalumais, galėtume išspręsti visus žmonijai iškilusius iššūkius. Tikiu, kad „SingularityU Vilnius Chapter“ skyriaus įkūrimas bus pirmas realus žingsnis kuriant ateities mąstytojų ir veiklių žmonių bendruomenę Lietuvoje. Suvieniję panašių pažiūrų žmones, siekiančius savo verslą plėtoti visame pasaulyje ir daryti teigiamą  įtaką  milijardams žmonių, galėsime išspręsti pasaulinius iššūkius“, - sakė G. Skučaitė.

Gegužės 9 d. įvyko pirmasis „SingularityU Vilnius Chapter“ skyriaus  renginys „FUTURE TECHNOLOGIES FOR EXPONENTIAL GROWTH“. Jame dalyvavo žinomi verslo ir mokslo atstovai iš Lietuvos, Danijos ir Portugalijos. Susitikimo metu buvo aptarti naujausi pokyčiai, galimybės ir iššūkiai įvairiose srityse. 

Pasak G. Skučaitės, „SingularityU Vilnius Chapter“ tikslas – suburti organizacijas ir asmenis, kurie domisi inovatyviais sprendimais ir juos kuria naudodamiesi dirbtiniu intelektu, robotika, medicinos technologijomis, skaitmenine biologija ir pan. Jų sukurtos idėjos būtų toliau tobulinamos kas mėnesį vykstančių skyriaus susitikimų, apskrito stalo diskusijų, konferencijų metu. Užsimezgusios partnerystės galėtų virsti bendrais projektais, moksliniais išradimais. Narystė yra atvira visiems, kurie domisi eksponentinėmis technologijomis.

Singularity University yra visuomeninė mokslo ir inovacijų bendruomenė, kuri, naudodama eksponentines technologijas, siekia išspręsti didžiausius pasaulinius iššūkius ir kurti geresnę ateitį visiems. SU bendruomenę sudaro verslininkai, įmonės, pasaulinės ne pelno siekiančios organizacijos, vyriausybės, investitoriai, akademinės institucijos iš 127 šalių ir daugiau kaip 5000 iniciatyvų.