2023-04-04

Kaune nuaidėjo jaunimo festivalis „VibeLift“

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nuaidėjo iki šiol didžiausias SMK Aukštosios mokyklos surengtas jaunimo festivalis „VibeLift“. Alternatyvų Lietuvoje neturintis renginys sulaukė 6 tūkst. jaunimo, ryškiausių žvaigždžių, pranešėjų ir influencerių. Visos dienos programą vainikavimo fenomenu tapusios dj nevykeles muzika ir treperio OG Version finalinis koncertas.

Balandžio 5 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko jaunimo festivalis „VibeLift“, kurį organizuoja SMK Aukštoji mokykla. Visi festivalio dalyviai ir žiūrovai kartu praleido nepamirštamą dieną, kurioje buvo gausu veiklų, koncertų, susitikimų, įdomių pašnekovų, linksmų iššūkių ir dar daugiau geros nuotaikos. Kasmet į festivalį mokinius atlydi jų mokytojai, todėl renginio organizatoriai nepamiršo ir jų – „Žalgirio“ arenoje jų laukė SMK švietimo judėjimo „EduAction“ organizuota konferencija „Pėsčiomis per kūrybiškumą: kur slypi mokytojo sėkmė?“

Eimanto Paulausko nuotrauka

Renginį atidarė populiarioji dj nevykele su daina „Aerobika“, pakėlusia visą areną ant kojų. Po dainos į sceną žengė festivalio vedėjas, energingasis Remigijus Žiogas, ir, pasisveikinęs su publika, pakvietė pirmąjį pranešėją – atlikėją, aktorių ir ilgametį festivalio draugą Vidą Bareikį.

V. Bareikis kaip visada nustebino – savo pranešimą jis skaitė eidamas bėgtakiu. Jis atskleidė, kaip kiekvieną dieną kovoti su tingumu. „Esu atradęs tokią taisyklę, kuri man labai padeda, kai nebelieka motyvacijos. Apdovanojimas ateina ne tada, kai prabundi, o tada, kai padarai savo rytinius ritualus. Šiandien juos perkėliau ant scenos“, – žingsniuodamas bėgtakiu sakė Vidas ir ekrane pasidalijo savo dienotvarke, dienos pradžios svarbiausiomis 20 minučių, pradedant lovos pasiklojimu ir vaizdo įrašu, kuriame jis bėgioja su savo šunimis. 

Įkvėpęs jaunimą ir pasidalinęs savo motyvacijos šaltiniais, galiausiai Vidas Bareikis ekrane parodė vaizdo įrašą, kaip po kiekvieno kroso išsimaudo ežere. Nulipęs nuo bėgtakio jis savo pranešimą baigė... scenoje ant savęs simboliškai užsipylęs kibirą šalto vandens!

Eimanto Paulausko nuotrauka

Po įspūdingo pranešimo scenoje pasirodė ir SMK kanclerė, festivalio sumanytoja Gabija Skučaitė, kuri su vedėjo Remigijaus Žiogo ir „Lietuvos Balse“ sužibėjusio Simo Buziliausko pagalba žiūrovams surengė patyriminę konsultaciją. G.Skučaitė susirinkusiems paaiškino, kas yra „Sąmoningas mokymasis kartu“, kuo jis svarbus jaunam žmogui, jo asmeniniam augimui bei tobulėjimui.

Eimanto Paulausko nuotrauka

„Sąmoningas žmogus yra tas, kuris sugeba drąsiai priimti sprendimus dėl savo ateities. Jis yra atsakingas už savo sprendimus ir pasirinkimų laisvę. Daugumai jūsų tokius sprendimus teks visai netrukus priimti, kai rinksitės studijų ar profesinį kelią“, – auditorijai sakė G.Skučaitė ir pakvietė susirinkusius jaunuolius atsakyti, apie kokias profesijas jie svajoja labiausiai. Drąsiausieji buvo apdovanoti ne tik visos arenos dėmesiu, bet ir gardžiomis dovanomis.

Festivalyje pasirodė ir „IS Agency“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė, kuri atsakė, kaip išdrįsti būti tokiu, kokiu norisi. „Patarimas ne tik jauniems, bet ir suaugusiems žmonėms. Niekada nebus laikotarpio, kai visi tave palaikys, tačiau labai svarbu bent jau pabandyti būti savimi be jokių primestinių lūkesčių. Taip ieškai, atrandi save ir netampi pilka mase. Jūsų išskirtinumas yra jūsų unikalumas. Bent jau pabandykit jį parodyti“, – susirinkusiems kalbėjo I.Stonkuvienė.

Eimanto Paulausko nuotrauka

Apie tai kaip nepabosti scenai ir kaip įveiklinti save nuo jaunų dienų pasakojo grupės „69 Danguje“ narė, renginių vedėja Nijolė Pareigytė. Ji papasakojo istoriją, kaip nuo 13-kos metų pradėjo dirbti valytoja, išbandė ir kitus darbus, visai neprimenančius jos dabartinio sceninio amplua. „Paauglystėje buvau labai užimta ir neturėjau laiko nesąmonėms“, – apie savo „užimtumo metodą“ kalbėjo N.Pareigytė.

Nors trumpai Lietuvos muzikos pasaulyje esanti, bet galingai į jį žengusi dj nevykele, kurios tikrasis vardas Ugnė Dominaitė, festivalyje ne tik atliko savo dainas, bet ir pasidalijo mintimis apie aplankiusią šlovę. Ji atvirai papasakojo, ką jai reiškia visas dėmesys ir gautas M.A.M.A „Metų proveržio“ apdovanojimas.

Eimanto Paulausko nuotrauka

„Apdovanojimo tikrai nesureikšminu, tačiau visą tai, kas vyksta, priimu kaip gyvenimo pamoką, kuri nėra dažna. Tai priimu kaip visatos siųstą pamoką saviugdai“, – kalbėjo U.Dominaitė.

Savo mintimis dalijosi ir charizmatiškasis atlikėjas Gabrielius Vagelis, papasakojęs kaip pagauti ir išlaikyti savo sėkmę. Scenoje pasirodęs Tomas Narkevičius-FreeFinga šįkart taip pat dovanojo ne dainas, o mintis apie tai, kas svarbiau – svajonės išpildymas ar stabilumas. Energijos ir motyvacijos kupiną pranešimą parengė ir sveikos gyvensenos praktikas, „Už 7 marių“ treneris Alanas Dzeranovas, o apie svajonę, tapusią startuoliu papasakojo youtuberis, startuolio „Trys kubai“ įkūrėjas Darius Kniūkšta.

Eimanto Paulausko nuotrauka

Bendrai diskusijai „VibeLift“ subūrė ir ryškius atlikėjus. Savo patirtimi apie kūrybinę mūzą ir strategiją muzikinėje karjeroje pasidalijo atlikėja Nombeko Augustė, grupės „jauti“ vokalistas Džiugas Širvys, Evgenija Redko ir reperis Omerta. O po visų pranešimų ir diskusijų ant scenos laukė linksmi iššūkiai, kuriuos atliko populiariausi jaunieji Lietuvos influenceriai – Andrius Talžūnas, Greta Sweet, Butomis, Aqua ir Artūras Stimo.

Galiausiai festivalio programą uždarė „VibeLift“ himnas, po kurio sekė muzikinė dalis, dovanojusi Džiugo Joneikio ir Viliaus Popendikio dainas. Na, o po šiek tiek lyrikos su trenksmu į sceną žengė treperis OG Version, sudrebinęs visą „Žalgirio“ areną.

Eimanto Paulausko nuotrauka

Jaunimo festivalis „VibeLift“ puoselėja bendruomeniškumo vertybes ir yra skirtas parodyti, kad kiekvienas esame savo sėkmės kūrėjas, o kelyje į sėkmę svarbus nuolatinis ryžtas, drąsa, ištvermė bei kantrybė. SMK siekia sąmoningai ugdyti jaunąją kartą ir leisti jiems prisiliesti prie (ne)sėkmingų istorijų bei realiais pavyzdžiais juos įkvėpti pozityviems pokyčiams.