2020-10-07

Jaunieji kūrėjai bando į Klaipėdą pažvelgti kitaip

Kiekvienas žmogus į Klaipėdą žvelgia savaip ir galbūt mato tai, ko nepastebi kiti. Šį rudenį Socialinių mokslų kolegija (SMK) kartu su VšĮ “TV vizijos” pakvietė kūrybišką jaunimą dalyvauti trumpametražių filmukų apie miestą konkurse, kuris suteikia galimybę ne tik pademonstruoti savo gebėjimus, bet ir laimėti vertingą piniginį prizą. O galbūt tai bus kelio pradžia į didįjį kino pasaulį. 

Konkursas „Mano atrasta Klaipėda. Miesto Ritualai“ skirtas 14-29 metų jaunimui, įvairių švietimo įstaigų ir organizacijų nariams. Jiems keliama užduotis – sukurti 3-10 minučių trukmės filmuką apie Klaipėdoje vykstančius kultūrinius procesus, tokius kaip tradicinės šventės, žaidimai, ritualai, kurie puoselėjami atskirų žmonių, šeimoje, bendruomenėje bei paieškoti audiovizualinio atsakymo į klausimus: kas yra ritualas kasdienybėje; kokius ritualus formuoja šiuolaikinės medijos. Jo kūrimui galima naudoti ne tik filmuotą medžiagą, bet ir kompiuterinę grafiką, animaciją, kitus kūrybinius sprendimus..

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunimui pasinerti į nežinomas, nematomas kasdienybės ritualų istorijas, naujai atrasti netikėtas ritualines miesto erdves vaizdų kalba  suteikė galimybes SMK patalpose atidaryta uostamiesčio fenomeno Beno Šarkos fotografijų paroda “Drozofilos, didžėjai ir džedajai” bei kartu su bendraautorium klaipėdiečiu fotomenininku Remigijum Treigiu parengta vizualinė kelionė “Vidurnakt ir giliau”.

Tikimasi, kad šios galimybės bei unikalus dalyvių požiūris į miestą padės dalyviams atverti visiškai naują, dar neregėtą Klaipėdą.

Konkurso dalyvių komandas SMK surengtose kūrybinėse dirbtuvėse konsultuos profesionalūs kino ir televizijos kūrėjai, kiekviena komanda konkursui galės pateikti 1-2 darbus. Jų laukiama iki lapkričio 20-osios, darbus vertins ne tik speciali komisija, bet ir publika – filmukai bus demonstruojami viešai. Nugalėtojai paaiškės gruodžio mėnesį.

Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė.