2021-03-03

Holistinės evoliucijos iniciatyva Klaipėdai

Virtualus diskusijų forumas skirtas pristatyti SMK Holaxy iniciatyvą Klaipėdai ir pakviesti miestiečius bei suinteresuotas šalis atvirai diskutuoti apie tai, kaip turi keistis miestai, jų infrastruktūra, gamtinė aplinka, veikiančios institucijos ir pačios miestų bendruomenės. 

Dalyvių registracija

Miestai šiandien sudaro reikšmingą pasaulio ekonomikos dalį. Didžioji pasaulio populiacijos dalis gyvena urbanizuotose vietovėse. Natūralu, didžiausi globalūs klimato kaitos iššūkiai taip pat susiję su miestais. Šylantis klimatas, kylantis pasaulio vandenynų lygis - kaip su šiomis problemomis esame pasiruošę tvarkytis Lietuvos miestuose? Ar Klaipėda, įsikūrusi prie Baltijos jūros, yra pasiruošusi priimti šiuos iššūkius ir pasiūlyti tvaresnius aplinkos formavimo sprendimus ir technologijas? Kokį vaidmenį ateityje vaidins miestų bendruomenės? Į visus šiuos klausimus bus bandoma atsakyti pirmajame holistinės bendruomenės organizuojamame virtualiame diskusijų forume 2021 m. balandžio 2 d. 13.00 val.

Diskusijos prelegentai: 

  • Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis
  • Klaipėdos miesto mero vyriausias patarėjas Ričardas Zulcas
  • Klaipėdos miesto mero patarėjas Andrius Daujotas
  • LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas 
  • SMK kanclerė, Holaxy iniciatyvos autorė Gabija Skučaitė
  • Urbanistas, miestų tyrinėtojas, Holaxy iniciatyvos autorius dr. Tomas S. Butkus
  • Klaipėda ID atstovė Eglė Songailienė

Apie Holaxy iniciatyvą:

Post-industrinė revoliucija ir pandeminis pasaulis kuria esminę žmonijos evoliucijos kryptį - naująjį moderniųjų laikų renesansą, kuriame žmogaus paskirtis atgyja naujoje plotmėje. Šiuolaikiniame pasaulyje visuma išsiplečia iki anksčiau žmonėms nepažintų ribų. Dominuojantį vaidmenį mūsų gyvenimuose atliekant technologijoms, didėja socialinė atskirtis, trūkinėja bendruomeniniai ryšiai, gilėja psicho-emociniai atotrūkiai nuo harmoningos žmogaus būties, intensyvėja gyvenimo tempas, senka planetos gamtiniai resursai. Šios problemos verčia mus praplėsti žmonių sąmoningumo ribas, atkurti tarpusavio ryšius, integruoti į kasdienį gyvenimą žaliąsias technologijas, skatinti tvarų vartojimą ir išsaugoti planetos išteklius ateities kartoms. 

Holistinė evoliucija - tai būdas permąstyti žmonijos ir planetos ateitį, kuriant naują sąveikos tarp žmogaus, gamtos ir technologijų sampratą. 

Holaxy - tai proveržį Lietuvoje kurianti SMK Socialinių mokslų kolegijos iniciatyva, skirta perkurti ankstesnius žmonių darbo, mokymosi, tarpusavio sąveikų modelius, vystant integralaus tvarumo tinklinę ekosistemą. 

Holaxy - tai holistine filosofija paremtas žmonių visuminio tobulėjimo, prasmingo ir harmoningo gyvenimo, sveikos visuomenės ir darnios aplinkos modelis. Jame susijungia empatiška gyvoji miestų infrastruktūra su įtinklintomis sąmoningumo ir žaliosiomis technologijomis bei naujos kartos darbo, poilsio ir mokymosi vietomis. 

Holaxy iniciatyva startuoja Klaipėdoje, tačiau jos plėtra numatoma visuose Lietuvos miestuose, o ateityje ir pasaulyje. 

Dalyvių registracija