2024-06-11

Gauk stipendiją stojant į SMK 2024 m.

Hey! Esi aktyvus, motyvuotas, savo gyvenimo aprašymą ir patirčių žemėlapį nuolat pildantis įvairiausiomis užklasinėmis, projektinėmis veiklomis, o akademinis pažangumas tau taip pat nesvetimas? Tuomet ši naujiena skirta būtent tau! Šiais metais SMK stojantiesiems siūlo net kelias galimas stipendijų rūšis bei valstybinę stipendiją stojantiems į menų krypties studijas.

Valstybinė stipendija stojantiems į menų krypties studijų programas

Galimybė studijuoti NEMOKAMAI – tai gauti Studijų Stipendiją dalyvaujant LAMA BPO priėmime, renkantis menų krypties studijas (Videokūrybos ir medijų arba Dizaino studijų programas).

Į Studijų stipendiją pretenduojama dalyvaujant bendrajame centralizuotame priėmime LAMA BPO informacinėje sistemoje. Studijų stipendija – galimybė gauti valstybės paramą studentams, kurie stoja į nevalstybines aukštąsias mokyklas. Tai galimybė pretenduoti į menų krypties studijas, už kurias papildomai mokėti nereikės. Teikiant prašymą studijoms per LAMA BPO tereikia pasirinkti finansavimo būdą VNF/ST, kad galėtum pretenduoti į studijų stipendiją, kuri padengs Tavo studijų kainą! Daugiau informacijos rasite čia. 

SMK Pažangumo stipendija (skirta stojantiesiams)

Jei gali pasigirti aukštais mokymosi rezultatais, kuriais baigei mokyklą, ir turi tikslą gerai mokytis studijų metu, skiriame tau Pažangumo stipendiją, kurios vertė net 80 proc. metinės studijų kainos

Pažangumo stipendiją gali gauti būsimi studentai*, kurių konkursinis balas:

  • ne žemesnis nei 7,5** balo, stojant į visas studijų kryptis, išskyrus menų studijų kryptį;
  • ne žemesnis nei 9,5** balo, stojant į menų krypties studijų programas (Videokūryba ir medijos; Dizainas).

Stipendija skiriama visam studijų laikotarpiui, jei studentas išlaiko aukštą pažangumo rodiklį ir jo kiekvieno semestro studijų rezultatų vidurkis yra ne mažesnis nei 9.

Atitikus aukščiau išdėstytas sąlygas, kviečiame registruotis:

Pildyti prašymą

*Stipendijų skaičius ribotas. Pirmumo teisė gauti stipendijas bus suteikiama anksčiau prašymus pateikusiems stojantiesiems.

Susipažink su SMK 2023 - 2024 m. stipendijų skyrimo tvarka

** konkursinis balas apskaičiuojamas pagal priėmimo taisyklėse nurodytą tvarką čia. 

SMK Skatinamoji stipendija (skirta SMK studentams)


Jei tavo prioritetas kūrybiškumas ir akademiniai pasiekimai, o studijų metu skiri laiko iniciatyvoms ir veikloms, skatinamoji stipendija kaip tik tau! Į šią stipendiją gali pretenduoti besimokantys studentai. Galimas stipendijos dydis 20, 50 ir 80 proc. vieno semestro studijų kainos.
Stipendijos skyrimo konkursas organizuojamas kartą per semestrą. Jis skelbiamas SMK administruojamuose socialiniuose tinkluose, studentų el. pašto adresais, priėmimo komisijos darbo metu.

Skatinamoji stipendija yra skiriama vieną kartą per vieną semestrą. Aplikuoti galima kiekvieną semestrą, jei stojantysis/studentas atitinka šiuos reikalavimus:

  • Jei studijuojančio SMK studento semestro akademinis pažangumo vidurkis ne žemesnis nei 8,5 balo;
  • Jei studentas aktyvus visuomeninėse ar SMK veiklose, savo aktyvumą jis pristato pildydamas motyvacijos anketą su pateiktais priedais, kuriuos peržiūri vertinimo komisija.

Norint pretenduoti į skatinamąją stipendiją, būtina užpildyti motyvacinę anketą:

Pildyti motyvacinę anketą

Motyvacinę anketą pildyti galima iki 2024 m. rugpjūčio 31d.

Skatinamosios stipendijos konkurso rezultatus analizuoja sudaryta komisija, kurią sudaro direktorius, akademinės veiklos vadovas, studijų programų vadovai, studentų atstovybės atstovas, studentų iniciatyvas koordinuojantys darbuotojai. Studentai apie konkurso rezultatus yra informuojami motyvacinėse anketose nurodytais el. pašto adresais.


Atrankos konkurso rezultatai bus paskelbti iki 2024 m. spalio 31 d.

Kitos galimos nuolaidų rūšys:

  • SMK studentų ir absolventų šeimos nariams taikoma 10 % nuolaida;
  • Antroms studento studijoms SMK Aukštojoje mokykloje taikoma 30 % nuolaida.

Dėl šių nuolaidų reikia kreiptis į studijų skyrių Jūsų mieste. 

Pažangumo ir skatinamosios stipendijos nėra sumuojamos. 

Išsamiau stipendijų ir konkursinio balo klausimais konsultuoja Dovilė Berdikšlienė | dovile.berdiksliene@smk.lt