2020-03-27

DUK apie akademinę veiklą SMK karantino metu

Ar galima prisijungti prie online paskaitos, vedamos per “Hangouts Meet”, jungiantis per savo asmeninį el. paštą? 

Galima tuo atveju, jei turite nuorodą. Tačiau rekomenduotina jungtis prie nuotolinės “Hangouts Meet” paskaitos naudojant studentišką el. paštą tam, kad jus identifikuotų ir iškart prijungtų. Priešingu atveju, jungiantis prie nuotolinės paskaitos neprisijungus prie studentiško el. pašto, dėstytojas gaus pranešimą apie jūsų ketinimą jungtis ir turės patvirtinti jūsų prisijungimą. Jeigu dėstytojas dėl kažkokių priežasčių nepatvirtintų jūsų užklausos, į paskaitą neprisijungsite. Plačiau apie tai, kaip prisijungti prie nuotolinės paskaitos, rasite Google Hangouts Meet instrukcijoje studentams.

Kaip, prisijungus prie nuotolinės paskaitos, daryti prezentaciją visai grupei ir dėstytojui? 

Kai tik dėstytojas nustoja demonstruoti savo skaidres, tuomet tą gali daryti bet kuris kitas žmogus, kuris yra prisijungęs prie pokalbio.
Plačiau apie tai, kaip prisijungti prie nuotolinės paskaitos ir demonstruoti savo skaidres, rasite Google Hangouts Meet instrukcijoje studentams. 

Ar online paskaitas galima peržiūrėti vėliau, ar būtinai reikia prisijungti konkrečiu laiku, kai vyksta paskaita? 

Jei dėstytojas padarys įrašą ir juo pasidalins su paskaitoje nedalyvavusiais studentais, tuomet TAIP. Jei dėstytojas paskaitos neįrašys, tuomet peržiūrėti paskaitą vėliau galimybių nebus. (Esant poreikiui, kad paskaita būtų įrašyta, galima tartis su dėstytoju, tačiau dėstytojas neprivalo to daryti).

Ką daryti, jei dėl karantino uždaryta įmonė, kurioje atlieku baigiamąją praktiką? Ar bus galima praktiką atlikti vėliau?

Jei įmanoma, susitarus su darbdaviu, galima atlikti praktiką nuotoliniu būdu. Tokiu būdu nenutrūksta praktikos procesas. Jei nėra galimybių tai padaryti, pasitarkite su savo studijų programos vadovu.

Kaip atlikti baigiamojo darbo kiekybinį tyrimą (anketinę apklausą), jei apklausa turėjo vykti, pavyzdžiui, sporto klube arba picerijoje? 

Kiekybinę, kaip ir kokybinę, apklausą galima atlikti ir nuotoliniu būdu. Dėl to tikrai nenukentės Jūsų tyrimo kokybė. Šiuo atveju galima naudotis visomis jums patogiomis programėlėmis - skype, messenger, viber ar tiesiog telefonu. Taip pat galima klausimyną įkelti į apklausos platformas (manoapklausa.lt ar pan.), išsiųsti klientams el. paštu.

Ar galima akademines skolas laikyti nuotoliniu būdu? 

Tikrai taip, visas akademines skolas šiuo metu galima laikyti nuotoliniu būdu. Pirmiausia, ką jums reikia padaryti, tai susisiekti su Studijų skyriumi (Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje) arba, jei žinote pas kurį dėstytoją turite laikyti skolą, susisiekite el. paštu su pačiu dėstytoju.

Ar dirba SMK biblioteka? 

Bibliotekos karantino metu nedirba. Darbo valandomis Vilniuje studentus konsultuoja bibliotekininkė Giedrė Ivanauskienė (el. paštu giedre.ivanauskiene@smk.lt, tel. +370 677 02 921), o Klaipėdoje - Virginija Jonikienė (el. paštu virginija.jonikiene@smk.lt, +370 601 78 006).


Ar studentai, kurie nesijungs prie paskaitų, vykstančių nuotoliniu būdu, galės laikyti egzaminus? 

Virtualioms paskaitoms, kaip ir kontaktinėms, galioja tos pačios taisyklės. Iki egzamino privaloma turėti reikiamą tarpinių atsiskaitymų kaupiamąjį balą. 

Ar online paskaitos yra privalomos kaip ir prieš tai buvusios kontaktinės paskaitos? 

Taip, online paskaitos yra privalomos, kaip ir kontaktinės paskaitos.

Oficialiai III kurso pavasario semestras turėtų baigtis 2020-06-30. Ar semestras bus pratęstas? Ar dėl koronaviruso jau yra numatyta mokslo metų baigimo datos perkėlimas?

Kadangi studijų procesas nesustoja - toliau mokome ir mokomės nuotoliniu būdu, visos paskaitos, konsultacijos dėl praktikų ar baigiamųjų darbų taip pat yra perkeltos į virtualią erdvę, mokslo metai baigsis suplanuotu laiku.